Obecné info pro neználky :)

25. července 2010 v 20:58 | ♪♫Zuzka a Žanďa♪♫ |  Twilight manie
Sága Stmívání (anglicky The Twilight Saga) je série čtyř knih od americké autorky Stephenie Meyer. První díl ságy Stmívání (anglicky Twilight) byl publikován roku 2005, následovaly knihy Nový měsíc (anglicky New Moon), Zatmění (anglicky Eclipse) a Rozbřesk (anglicky Breaking dawn). Do ságy snad můžeme řadit i nedokončené Půlnoční slunce (anglicky Midnight Sun), které ještě není vydané.
Příběh je z valné části napsán z pohledu dospívající Isabelly (Belly) Swanové, v závěru třetí knihy a v knize čtvrté jsou však vloženy části vyprávění jedné z postav, Jacoba Blacka. Půlnoční slunce, "pátý", nedokončený díl ságy, se věnuje příběhu první knihy z pohledu Edwarda Cullena, který je po Belle druhou hlavní postavou.
Sága Stmívání je všeobecně označována jako upírská romance pro mladé čtenáře. První kniha se v roce 2008 dočkala filmového zpracování a žánrová označení se pohybovala mezi Akční / Romantický / Fantasy / Thriller.

Kniha popisuje příběh Belly Swanové poté, co se přestěhuje z Arizony do městečka Forks ve státě Washington a její osud se proplete s osudy klanu upírů, kteří zde žijí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama