Robert Pattison

26. července 2010 v 12:07 | ♪♫Zuzka a Žanďa♪♫ |  Celebrity
Robert Pattison (* 13. května 1986 v Londýně, Spojené království) je britský herec, muzikant a model.

Osobní život

,,Do dvanácti let mě mé sestry převlékaly za dívku a představovaly mě jako Claudi", směje se mladý herec vzpomínkám na své dětství, ,,až ve dvanácti jsem objevil gel na vlasy a byl jsem konečně cool."

Kariéra

S herectvím začal ve svých teenagerských letech v Barnes Theater Company v Londýně. Zahrál si ve hře Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a zkoušel také modeling. V roce 2004 dostal malou roli v německé produkci filmu Prsten Nibelungů a objevil se ve filmu Jarmark marnosti (Vanity Fair) s herečkou Reese Witherspoon. Hrál také ve filmu The Woman Before in May (2005), ale těsně před premiérou byl nahrazen Tomem Rileyem.
V roce 2005 byl vybrán do role mladého čaroděje Cedrika Diggoriho ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Cedrik je student Mrzimoru v Bradavicích a Harryho rival. Bojují nejenom o pohár v soutěži tří kouzelnických škol, ale i o srdce Cho Changové.
Times Online jej nazval jako "British Star of Tomorrow" (britská herecká naděje, britská hvězda zítřka). Také se říká, že je nástupcem Judeho Lawa. Jeho vzorem je ale Jack Nicholson. Rád sportuje, má rád snowboarding, fotbal a lyžování. Kromě toho hraje na kytaru a klávesové nástroje.
Na konci roku 2008 jste jej mohli vidět v roli upíra Edwarda Cullena ve filmu Stmívání (Twilight), kde si zahrál po boku herečky Kristen Stewart. Tato role mu takříkajíc přes noc přinesla neskutečnou popularitu a vynesla ho mezi hollywoodskou smetánku.
V březnu roku 2009 začal Pattinson natáčet pokračování ságy Stmívání s názvem Nový měsíc (New Moon). Tento film přišel do amerických kin 20.11.2009. V českých kinech se podle předpokladů objeví asi o týden později.
Teď je u nás právě Třetí díl ságy s názvem Zatmění (Eclipse)...


Zdroj: Wikipedie a Google s malými úpravami...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama